Довіряючи нам, Ви довіряєте професіоналам

Комунальна установа «Обласний наркологічний диспансер» Херсонської обласної ради створена з 01 січня 1978 року наказом Відділу охорони здоров’я Виконавчого комітету Херсонської обласної ради народних депутатів № 1583-КМ від 19.12.1977 року.

Це провідна установа, яка здійснює надання висококваліфікованої, спеціалізованої наркологічної допомоги мешканцям міста Херсона та області. Окрім лікувально-діагностичної роботи. Диспансер здійснює профілактику розповсюдження алкоголізму та наркоманії серед мешканців області. Проводить обов’язкові профілактичні наркологічні огляди з допуском до впровадження окремих видів діяльності та виконання особливих видів професій з видачею відповідного сертифікату. У відповідності до спільного наказу МОЗ України та МВС України від 09.11.2015 року № 1452/735 здійснює медичні огляди з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за направленням поліції, керівників підприємств, або самостійного звернення громадян. Також диспансер здійснює інформаціно-аналітичну роботу та методичне керівництво наркологічних кабінетів інших лікувально- профілактичних закладів в районах області. Надає аналітичні звіти, відпрацьовує стратегію розвиту наркологічної служби. Розробляє пропозиції до впровадження протоколів та методик сучасних способів лікування і реабілітаційних програм.

Комунальна установа «Обласний наркологічний диспансер» Херсонської обласної ради представлена наступними підрозділами:

  • Диспансерне відділення на 3 територіальні наркологічні дільниці по районам м. Херсона, кабінетом для лікування хворих, які залежні від наркотиків та токсичних речовин. Планова потужність диспансеру – 91 відвідування в зміну (адреса: м. Херсон, вул. Стрітенська, 8).
  • Денний стаціонар на 5 ліжок (адреса: м. Херсон, вул. Театральна, 42).
  • Анонімний кабінет.
  • Відділення на спецрозрахунку з Новокаховським міжрайонним та районними кабінетами: Білозерським, Бериславським, Великоолександрівським, Високопільським, Генічеським, Голопристанським, Каланчацьким, Нижньосірогоським, Нововоронцовським, Скадовським та Цюрупинським, в яких проводяться обов’язкові профілактичні наркологічні огляди.
  • Стаціонарне відділення на 35 ліжок для надання медичної допомоги, у тому числі і невідкладних станів (адреса: м. Херсон, с. Степанівка, вул. Дж.Говарда, 65).
  • Клініко-токсикологічна лабораторія з єдиним у районі централізованим токсикологічним відділенням.

Також в закладі виконуються цілодобово огляди для визначення станів алкогольного, наркотичного та інших видів сп’яніння.